Dnia 12 listopada 2017 roku odbył sie I Miedzygminny Bieg Niepodległości i Marsz Nordic Walking pod patronatem poseł na sejm RP Lidii Burzyńskiej. W sportowych zmaganiach brało udział prawie 200 osób. Poseł Lidia Burzyńska wyróżniła pucharem najstarszego i najmłodszego uczestnika biegu oraz wręczyła medale uczestnikom, którzy zajęli miejsca na podium.

12 listopada 2017r. w Kościele Parafialnym pod wezwaniem NMP w Zawadzie została odprawiona przez Ks. Proboszcza Szczepana Wylazia Msza św., w której kazaniem był montaż słowno-muzyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Zawadzie. Serdecznie dziękuję za tak piękną i wzruszającą lekcję patriotyzmu.

W sobotę 11 listopada Poseł Lidia Burzyńska uczestniczyła w uroczystościach z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Obchody rozpoczęły się mszą świętą za Ojczyznę pod przewodnictwem Abp. Wacława Depo w archikatedrze częstochowskiej. Po mszy Parlamentarzyści wyruszyli w kierunku Jasnej Góry składając kwiaty pod pomnikami i tablicami upamiętniającymi szczególnie zasłużonych w odzyskaniu przez Polskę niepodległości. W pochodzie i mszy wzięli udział między innymi europoseł Jadwiga Wiśniewska senator Ryszard Majer, senator Artur Warzocha, posłowie Szymon Giżyńki oraz Konrad Głębocki a także wicewojewoda Mariusz Trepka.

3 listopada 2017 roku w Katowicach Poseł Lidia Burzyńska uczestniczyła w konferencji organizowanej przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Wojewodę Śląskiego, dotyczącą Krajowego Zasobu Nieruchomości. Ustawa ta daje gwarancję odpowiedzalnego gospodarowania nieruchomościami Skarbu Państwa, która przełoży się na zwiększenie tak ważnej dziedziny życia Polaków tj. Mieszkanie +